برای وضعیت‌های اورژانسی

با ۱۱۲ تماس بگیرید.اگر به کمک اورژانسی پزشکی نیاز دارید، با اورژانس نزدیک‌ترین بیمارستان تماس بگیرید.با این حال به خاطر داشته باشید که حتی در بیمارستان‌های عمومی هزینه خدمات دریافتی را نیز پرداخت خواهید کرد.از همه بیماران خواسته می‌شود تا مبلغ ۱۰ یورو را بپردازند.برای مراقبت‌های پزشکی بیشتر دارندگان کارت پزشکی, مراقبت‌های پزشکی رایگان دریافت می‌کنند؛شهروندان اتحادیه اروپا حق دارند مراقبت‌های پزشکی مشابه را در کشور خودشان داشته باشند و بقیه لازم است تمام هزینه‌های مراقبت‌های پزشکی را پوشش دهند.توجه داشته باشید که مراقبت‌های پزشکی بیمار در بیمارستان‌های عمومی برای اتباع کشورهای ثالث فراتر از کمک‌های اولیه مجاز نیست.برای اطلاعات بیشتر در مورد کمک‌های اولیه می‌توانید به بخش اورژانس و تصادفات بیمارستان های زیر مراجعه کنید: بیمارستان عمومی Nicosia (25801195), بیمارستان عمومی Limassol (25801195), بیمارستان عمومیLarnaca (24800369)، بیمارستان عمومی Paphos (26306100), بیمارستان عمومی Famagusta (23200200), بیمارستان Kyperounta(25806700)، بیمارستان شهر (26821811).

درمان غیر اورژانسی

پزشکان عمومی مراقبت‌های بهداشتی اولیه را در مراکز مختلف شهری و مناطق روستایی و بیمارستان‌های عمومی و همچنین در کلینیک‌های خصوصی ارایه می‌دهند.اگر به کمک پزشکی نیاز دارید، شما باید قرار ملاقات با یک پزشک را ترتیب دهید.پزشک هنگام معاینه می‌تواند به شما یک نسخه برای دارو و یا ارجاع برای یک متخصص برای مشکل سلامتی تان بدهد.

اگر پزشکی شما را ارجاع داد, می‌توانید با متخصص قرار ملاقات بگذارید.این معمولا از طریق تلفن انجام می‌شود.به یاد داشته باشید که بیمارستان‌های عمومی لیست انتظار طولانی دارند تا به پزشک متخصص مراجعه کنند.شما باید کارت شناسایی پزشکی یا کارت سلامت خود را همراهتان داشته باشید.قبل از اینکه به یک پزشک در بیمارستان مراجعه کنید، همیشه از آنچه که باید همراه داشته باشید سوال کنید.برای انجام تست‌های آزمایشگاهی در بیمارستان‌های عمومی باید تمبر ویژه بهداشتی را از بیمارستان‌های دولتی یا از اداره پست خریداری کنید و آن‌ها را در فرم سفارش آزمایشگاهی بچسبانید.هزینه از ۰.۵۰ تا ۱۰ یورو در هر دسته ی معاینه است.

بسیاری از داروخانه‌های خصوصی و دولتی در قبرس وجود دارند.برای خرید دارو از یک داروخانه دولتی یا خصوصی، یک نسخه لازم است.در داروخانه‌های دولتی (که در بیمارستان‌های دولتی واقع شده‌اند)، برای هر ماده دارویی باید تمبرهای ویژه‌ای خریداری کنید که در بیمارستان‌های دولتی و پست موجود هستند و آن‌ها را به نسخه بچسبانید.هزینه آن برابر با ۰.۵ یورو در هر دارو و حداکثر ۱۰ یورو در ازای هر نسخه است. برخی از داروخانه‌های خصوصی نیز ۲۴ ساعته و همچنین آخر هفته فعالیت می‌کنند.کل هزینه دارو باید توسط بیمار پوشش داده شود.در برخی موارد، هزینه ممکن است توسط شرکت بیمه بیمار پوشش داده شود.داروهای غیر تجویزی نیز می‌توانند در سوپرمارکت‌ها و داروخانه‌های خصوصی خریداری شوند.

برای اطلاعات بیشتر:
https://www.moh.gov.cy/moh/moh.nsf/index_gr/index_gr?OpenDocument

بیمه سلامت

همه اتباع کشورهای ثالث که برای کار یا مطالعه به قبرس می‌آیند، ملزم به داشتن بیمه درمانی خصوصی هستند.هزینه برنامه بیمه هر شرکت بیمه فرق می‌کند.شهروندان اتحادیه اروپا که برای همیشه در قبرس ساکن هستند ممکن است برای درمان رایگان پزشکی در بیمارستان‌های دولتی مطابق با درآمد سالانه شان به شرح زیر درخواست دهند: الف)فردی با درآمدی تا 15،400 یورو در سال و ب)خانواده‌ها با درآمدی تا ۳۰،۷۵۰ یورو در سال (به ازای هر کودک وابسته ۱۷۰۰ یورو افزایش می یابد).اگر درآمد شما از حداکثر خود تجاوز کند، می‌توانید یک بیمه درمانی خصوصی را انتخاب کنید.شهروندان اتحادیه اروپا حق داشتن یک کارت پزشکی آزاد اتحادیه اروپا را که به عنوان EU 121 شناخته شده‌است را دارند.

واکسن زنی

مرجع ذی صلاح برای برنامه واکسن ملی، وزارت بهداشت و به ویژه خدمات بهداشتی و بهداشت عمومی می‌باشد. بخش عمومی واکسیناسیون رایگان برای همه کودکان انجام می‌دهد. واکسیناسیون رایگان برای این موارد قابل استفاده است: دیفتری، کزاز، سیاه‌سرفه، فلج‌اطفال,سرخک، گوشک، سرخجه، هپاتیت ب، پنوموکوک , هموفیلوس و آنفلونزا تیپ ب. واکسن ها در کودکان در سنین ۲، ۴، ۶، ۱۲ و ۱۵ ماهگی، ۴ - ۶ سال و ۱۴ - ۱۴ سال انجام می شود.

برای اطلاعات بیشتر:
https://www.moh.gov.cy/Moh/MOH.nsf/All/B132061A6C8F10F7C2257AFB003E0096?OpenDocument

دندانپزشک

شما می‌توانید یک دندان‌پزشک در محله خود یا در بیمارستان‌های عمومی پیدا کنید.معمولا دوستان می‌توانند یک نفر را پیشنهاد کنند.شرکت‌های بیمه خصوصی معمولا هزینه‌های مراقبت دندان‌پزشکی را پوشش نمی‌دهند.هنگامی که شما به دندانپزشک مراجعه می‌کنید، از شما خواسته می‌شود فرمی را با اطلاعات شخصی خود پر کنید. دندانپزشک ازت میخواد که تو هر شش ماه یکبار چک بشی.

سلامت جنسی

سلامت جنسی برای کل جمعیت مهم است چون این بیماری از شیوع بیماری‌های جنسی (STDs) جلوگیری می‌کند. روش اصلی پیش‌گیری، رابطه جنسی ایمن با استفاده از کاندوم است.علایم اصلی STDs برای مردان، ترشحات آلت مانند چرک و یا حتی مایعات صاف است که مجرای پیشاب را ترک می‌کنند، درد یا سوزش را در هنگام ادرار کردن، تکرر ادرار و زخم، و یا سایر بخش‌های ناحیه تناسلی یا مقعدی . برای زنان، از واژن ترشح می‌شود، تغییر در مقدار، رنگ و بوی مایع واژن، درد یا سوزش در هنگام ادرار کردن و تکرر ادرار، زخم تناسلی و درد در طی مقاربت جنسی. می‌توانید برای STDsهای مختلف با شماره گیری 22305155 درNicosia و تماس با 24800500 Larnaca و25804102 در Limassol، معاینه ناشناس انجام دهید.

برای اطلاعات بیشتر:
http://www.cycheckpoint.org/cycheckpoint/home.html

وضع حمل

Προγεννητική φροντίδα στην Κύπρο παρέχεται από γυναικολόγους στα δημόσια ή ιδιωτικά νοσοκομεία. Στην Κύπρο δεν υπάρχει η δυνατότητα κατ’οίκον τοκετού. Οι περισσότερες γυναίκες προτιμούν να γεννήσουν σε ιδιωτικά νοσοκομεία καθώς μπορούν να επιλέξουν το δικό τους γυναικολόγο. Στα δημόσια νοσοκομεία δεν υπάρχει η επιλογή ιατρού.

اقدامات پیشگیرانه بهداشتی

مراقبت‌های پزشکی در قبرس توسط متخصص زنان و زایمان در بیمارستان‌های دولتی یا خصوصی تامین می‌شود.در قبرس امکان زایمان وجود ندارد.بیشتر زنان ترجیح می‌دهند در بیمارستان‌های خصوصی زایمان کنند چون آن‌ها می‌توانند افراد متخصص زنان خود را انتخاب کنند.در بیمارستان‌های عمومی امکان انتخاب پزشک وجود ندارد.

بازگشت

مهم: لطفا توجه داشته باشید که نقشه مجازی FALK در سال 2018 توسعه یافته است و از آن زمان ممکن است تغییرات در روش های شرح داده شده و اطلاعات عملی ارائه شده وجود داشته باشد.

This project has been funded with support from the European Commission.
This website reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.